Костринська територіальна громада
Костринська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області

Пероральна імунізація – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу!

Дата: 05.09.2024 16:20
Кількість переглядів: 24

Фото без опису

 У вересні 2024 року на території області буде проводитись осіння кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження приманок з вакциною вручну.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб спільних для тварин та людей, нозоареал його в світі має глобальний характер.

Вакцинація є найкращим методом контролю та ліквідації сказу в усьому світі. Протягом багатьох років Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH) заохочувала уряди та міжнародних донорів інвестувати кошти в програми боротьби зі сказом, зокрема у вакцинацію тварин.

Фото без опису

Розробка та впровадження ефективних програм боротьби зі сказом мають вирішальне значення для зменшення тягаря сказу для здоров’я населення та економіки, однак вони є серйозною проблемою для багатьох країн.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Тому, задля забезпечення в поточному році стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації зі сказу в деяких областях України розпочинається проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан, ця кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, як і минулорічна, буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину.

Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.

Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Контроль ефективності кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводиться шляхом:

  1. Обліку споживання принади на контрольних ділянках;
  2. Дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру – тетрацикліну;
  3. Дослідження сироваток крові лисиць на наявність антитіл до вірусу сказу;
  4. Епізоотологічного нагляду за зоною здійснення вакцинації.

У разі виявлення подібних принад – не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти!

Детальніше у спільній із європейським проєктом EU4SaferFood інфографіці − як виглядає вакцина і як здійснюється пероральна кампанія у період воєнного стану.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь