Костринська територіальна громада
Костринська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області

"єМалятко". Як зареєструвати дитину через "Дію"?

Фото без опису

В застосунку "Дія" є корисна комплексна функція для батьків новонароджених, яка отримала назву "єМалятко". Завдяки їй можна зареєструвати народження дитини та отримати до 10-и корисних послуг.

Як замовити "єМалятко" онлайн?

Щоб скористатись послугою онлайн:

  • зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на сайті diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  • заповніть онлайн-форму, обравши додаткові послуги, які хочете замовити.
  • Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом якщо: батьки не перебувають у шлюбі, мають різні прізвища, зареєстровані за різними адресами, допомогу отримає один із батьків, а подає заяву інший, то другий із батьків також має підписати заяву своїм електронним підписом.

Посилання для підпису буде надіслано йому на електронну пошту.

Після цього заява автоматично буде відправлена до обраного відділу ДРАЦС для державної реєстрації народження. Забрати свідоцтво зможе той із батьків, хто підписав заяву.

Втім, необхідно зауважити, що онлайн-послуга недоступна, якщо:

  • дитина вже має свідоцтво про народження;
  • у вас є медичне свідоцтво старого зразка (форма 103/о);
  • дитина народилася поза медичним закладом або за межами України;
  • один із батьків є іноземцем;
  • шлюб укладений в іншій країні.

Щоб скористатись послугою офлайн:

  • зверніться до адміністратора сервісу "єМалятко" у пологовому будинку або у найближчий відділ ДРАЦС чи центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
  • підготуйте оригінали паспортів обох батьків. Також необхідно мати номер медичного висновку про народження дитини. Перевірте, чи пологовий будинок, де відбулися пологи, видає медичні висновки
  • якщо ваш пологовий будинок не входить у цей список, вам видадуть свідоцтво про народження (форма 103/о);
  • для заповнення заяви потрібно, щоб обоє батьків були присутні, якщо вони не перебувають в офіційному шлюбі;
  • якщо у батьків різні прізвища, для присвоєння прізвища дитині необхідно, щоб обоє були присутні або потрібно мати нотаріально засвідчену згоду і довіреність від відсутнього з батьків;
  • у разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами, для реєстрації місця проживання новонародженої дитини з одним із батьків також потрібна присутність обох або нотаріальна згода і довіреність від відсутнього.

Які послуги стають доступні:

Через сервіс "єМалятко" можна оформити 9 важливих послуг, пов'язаних із народженням дитини. П’ять із них є обов'язковими, а чотири доступні на вибір батьків:

  • державна реєстрація народження;
  • визначення походження дитини;
  • реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • присвоєння громадянства та УНЗР. Дитині буде присвоєно унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР), який також буде вказано в свідоцтві;
  • внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів.

Як й згадувалось вище, також є чотири послуги на вибір. Мова йде про:

  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • призначення допомоги багатодітним сім'ям;
  • грошова компенсація за пакунок малюка.

Як отримати грошову компенсацію за пакунок малюка

Щоб отримати грошову компенсацію, необхідно, щоб один із батьків звернулись до будь-якого відділення ПриватБанку для відкриття спеціального рахунку "Пакунок малюка". IBAN цього рахунку потрібно зазначити у заяві через сервіс "єМалятко".

Компенсацію можуть отримати лише ті батьки, які не отримали пакунок малюка в пологовому будинку або через управління соціального захисту.

Витяг з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості".

  Довідки про відсутність (наявність) судимості та про притягнення до кримінальної відповідальності СКАСОВАНО! Офіційним документом тепер є: ✅витяг з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості". ЦНАП таких документів не надає! Такий документ можна самостійно отримати двома способами: 🔗На порталі МВС - http://surl.li/fiwcs 🔗На порталі ДІЯ - http://surl.li/gxsid ➡️ Хто може отримати послугу? Фізична особа, яка досягла 14-річного віку, має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе. ➡️ Для чого потрібен витяг?  Витяг про відсутність судимості може знадобитися для здійснення всиновлення, оформлення документів в органах соціального забезпечення, оформлення віз для виїзду за кордон та надання до установ іноземних держав, оформлення на роботу, для участі в процедурі закупівель тощо.  Разом з тим, нагадуємо, шо у  ЦНАПі є місце для самообслуговування, де кожен самостійно може роздрукувати такий документ. Тут також можна перевірити електронну пошту, відвідати сайт ЦНАПу з переліком і зразком документів по всіх послугах. Облаштоване це Місце в зоні очікування відвідувачів біля рецепції.      Якщо ви не володієте комп"ютерною грамотою, то адміністратори ЦНАП допоможуть Вам отримати необхідний документ!

09:39 21.03.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь