Щодо загрози від борщівника Сосновського на території Костринської ТГ
Щороку навесні вздовж доріг, на крайових смугах сільськогосподарських угідь, на необроблюваних землях та сміттєзвалищах одним з перших з’являється небезпечна рослина – борщівник Сосновського, який на сьогодні на території Закарпатської області є зовсім не рідкістю. Він швидко розкидає своє велике листя – лопухи, становлячи загрозу здоров’ю людей.
Липень - пік цвітіння цієї небезпечної рослини. Ми стикаємося із загрозою, яка може мати серйозні негативні наслідки для екології, туризму, іміджу області загалом.
Окрім того, що він є небезпечним для здоров’я людини, оскільки сік рослини містить отруйні речовини ( фурокумарин, який, потрапляючи на шкіру людини під впливом сонячного світла (ультрафіолету) спричиняє опіки, викликаючи дерматити), він ще й знижує туристичну привабливість Закарпаття.
Потрібно комплексно вирішувати цю проблему!
Закликаємо громадян регулярно проводити заходи з ліквідації борщівника на власних земельних ділянках, оскільки ситуація з розповсюдження борщівника Сосновського в громаді є критичною. Швидкість розповсюдження надзвичайно висока!
Методи боротьби:
- Індивідуальний спосіб з використанням ручної лопати — рано навесні потрібно зрізати (зрубати) точку росту борщівника нижче кореневої шийки (на 10-15 см нижче рівня поверхні грунту). Якщо зрубати вище — на корені залишаться сплячі бруньки, які підуть у ріст. Дрібні однорічні сходи борщівника легко знищити прополюванням.
- Скошування до періоду цвітіння і не пізніше, як через 2-3 тижні після першого скошування. Ефективно після скошування Додатково залити рослини розчином препарату (в порожнину трубки стебла). Не потрібно допускати рослину до цвітіння. Це найбільш ефективний і доступний метод.
- Проведення хімічного обробітку з використанням гербіцидів гліфосатної групи (на основі Ізопропіламінної солі гліфосату, калійної солі гліфосату) та бакових сумішей (дикамба + гліфосат , iмазапір + гліфосат та інші) відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».