Костринська територіальна громада
Костринська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області

Щодо загрози від борщівника Сосновського на території Костринської ТГ

Дата: 25.07.2024 08:30
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

Щороку навесні вздовж доріг, на крайових смугах сільськогосподарських угідь, на необроблюваних землях та сміттєзвалищах одним з перших з’являється небезпечна рослина – борщівник Сосновського, який на сьогодні на території Закарпатської області  є зовсім не рідкістю. Він швидко розкидає своє велике листя – лопухи, становлячи загрозу здоров’ю людей.

Липень - пік цвітіння цієї небезпечної рослини. Ми стикаємося із загрозою, яка може мати серйозні негативні наслідки для екології, туризму, іміджу області загалом.

Окрім того, що він є небезпечним для здоров’я людини, оскільки сік рослини містить отруйні речовини ( фурокумарин, який, потрапляючи на шкіру людини під впливом сонячного світла (ультрафіолету)  спричиняє опіки, викликаючи дерматити), він ще й знижує туристичну привабливість Закарпаття.

          Потрібно комплексно вирішувати цю проблему!

Закликаємо громадян регулярно проводити заходи з ліквідації борщівника на власних земельних ділянках, оскільки ситуація з розповсюдження борщівника Сосновського в громаді є критичною. Швидкість розповсюдження надзвичайно висока!

Методи боротьби:

  • Індивідуальний спосіб з використанням ручної лопати — рано навесні потрібно зрізати (зрубати) точку росту борщівника нижче кореневої шийки (на 10-15 см нижче рівня поверхні грунту). Якщо зрубати вище — на корені залишаться сплячі бруньки, які підуть у ріст. Дрібні однорічні сходи борщівника легко знищити прополюванням.
  • Скошування до періоду цвітіння і не пізніше, як через 2-3 тижні після першого скошування. Ефективно після скошування Додатково залити рослини розчином препарату (в порожнину трубки стебла). Не потрібно допускати рослину до цвітіння. Це найбільш ефективний і доступний метод.
  • Проведення хімічного обробітку з використанням гербіцидів гліфосатної групи (на основі Ізопропіламінної солі гліфосату, калійної солі гліфосату) та бакових сумішей (дикамба + гліфосат , iмазапір + гліфосат та інші) відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь