Костринська територіальна громада
Костринська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області

Донорство крові та її компонентів під час воєнного стану. Підтримаймо КНП «Закарпатська обласна станція переливання крові» ЗОР

Дата: 15.05.2025 16:08
Кількість переглядів: 39

Фото без опису

Донорство крові та її компонентів під час воєнного стану - твоя допомога ЗСУ, кожен на своєму місці наближає нашу Перемогу!

 

Як стати донором в умовах воєнного стану

    Повномасштабна війна, спричинена вторненням російської армії в Україну, докорінно змінила все наше життя. І незважаючи на всі жахіття, ми демонструємо справжні дива — дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю, а ми — гідно віддячуємо їм своєю підтримкою.

    Проте щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці, і їм ми теж можемо допомогти, здавши кров, котра рятує життя військових. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і ми можемо зробити свій вклад у цю перемогу.

     Донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів. В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, й наразі ця проблема стала особливо гострою.

    Що важливо знати донорам — як потенційним, так і регулярним.

 

Як стати донором?

   Люди часто переймаються, що буцімто недостатньо роблять для наближення Перемоги. Долучившись до донорського руху, ви вже ніколи не зможете сказати про себе подібного. Одна донація здатна врятувати три життя — життя трьох фантастичних бійців, завдяки яким ми з вами усе ще живі та здорові.

Здати кров можна, якщо:

  • ви повнолітня людина;

  • ваша вага становить 50 кг або більше;

  • у вас відсутні абсолютні або тимчасові обмеження щодо донорства.

       Здоровий спосіб життя і режим харчування напередодні донації відтепер мають стати звичними для вас.

       Будьте уважними та відповідальними! Війна не змінила вимог до донорів, тому навіть в умовах підвищеної потреби у донорській крові та її компонентах центри крові не прийматимуть людей, чий стан не відповідає вимогам.

Реєстрація та резерв донорів

        Якщо ви вирішили стати донором крові та/або компонентів чи вже є ним, в цей складний час потрібно діяти радше виважено, аніж рішуче. З метою оптимізації навантаження на центри крові було створено резерв донорів, який дозволяє спланувати прийом громадян залежно від нагальних потреб. Перебуваючи в резерві, ви не створюєте зайвої метушні, і спокійно чекаєте моменту, коли виникне потреба у крові вашої групи.

Ми наполягаємо на реєстрації на нашій платформі у резерв, для того, щоб:

  • не створювати черг;

  • отримувати актуальну інформацію;

  • керувати своїм часом;

  • отримати можливість безкоштовно доїхати до та з центру крові на Uber;

  • вести історію кроводач та не отримувати повідомлень у період паузи між ними.

Наша система рекрутингу та створений резерв є рекомендованими МОЗ України. Адресне запрошення донорів через нашу систему ефективно працює в умовах воєнного стану, коли потрібно діяти максимально організовано та раціонально використовувати ресурс як донорів, так і медичних працівників.

Як працює резерв донорів?

       Маючи актуальну інформацію завдяки тісній комунікації з центрами крові, ми адресно запрошуємо необхідну кількість донорів у той чи інший центр крові. Режим роботи центрів крові у зв'язку з воєнним станом може змінюватись в залежності від об'єктивних факторів. Ще однією перевагою перебування в резерві донорів на нашій платформі є те, що ми самотужки моніторимо це питання і запрошуємо вас на перевірену дату і час.

          Реєструйтесь в резерв донорів, а решту довірте нам — ми заздалегідь повідомимо, що у вашій крові виникла потреба, і саме її починає заготовляти центр крові, нагадаємо, як підготуватись до донації, та доведемо до відома режим роботи центру крові.

         Діймо злагоджено, зберігаймо кров гарячою, а розум холодним.

         Віримо в Україну, в ЗСУ і в кожного, хто на своєму місці наближає нашу Перемогу!

       Комунальне некомерційне підприємство “Закарпатська обласна станція переливання крові” Закарпатської обласної ради – це спеціалізований медичний заклад охорони здоров’я, який провадить заготівлю донорської крові та її компонентів, їх реалізацію, а також здійснює організаційно-методичне керівництво з питань розвитку донорства, клінічної та виробничої трансфузіології в регіоні.

 +380951345202

 zospk1946@gmail.com

 https://zospk.itmed.org

 Ужгород, вул.Л. Толстого,15, Закарпатська обл.

 Керівник: Хрипак Мирослава Володимирівна

 Кількість працівників: 12 лікарів

 Працює: Пн - Пт 9.00 -18.00

 Вихідні: субота, неділя


У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОНОРАМ: 

  • Не слід здавати кров після роботи в нічну зміну.

  • За три доби до кроводачі з раціону слідують виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої.

  • Ввечері на передодні кроводачі легка вечеря, а вранці, в день кроводачі обмежитись солодким чаєм з хлібом або нежирним печивом.

  • Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.

 

ПРИВІЛЕЇ ДОНОРАМ:

  • Безкоштовне медичне та лабораторне обстеження з видачею довідки про стан здоров’я (аналізи на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс, рівень аланінамінотрансферази та гемоглобіну, група крові та резус-належність).

  • Гарячий чай перед донацією. Безкоштовне харчування або грошова компенсація після донації.

  • В день здачі крові і її компонентів – звільнення від роботи зі збереженням середнього заробітку або надається інший день відпочинку зі збереженням середньомісячної заробітної плати, або цей день може бути приєднаний до щорічної трудової відпустки.Громадяни, які мають статус «Почесного донора України» компонентами та препаратами крові, необхідними для їх особистого лікування, за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я забезпечуються безкоштовно (ст.13 пункт 3 закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 14.01.99 р. №395-ХІV).

    ШАНОВНІ ДОНОРИ БАНКУ КРОВІ ТА ПЛАЗМИ! Переконливе прохання своєчасно (через 6 місяців) відвідати центр крові для здачі повторних аналізів.

 +380951345202

 zospk1946@gmail.com

 https://zospk.itmed.org

 Ужгород, вул.Л. Толстого,15, Закарпатська обл.

 Кількість працівників: 12 лікарів

 Працює: Пн - Пт 9.00 -18.00

 Вихідні: субота, неділя


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь