Костринська територіальна громада
Костринська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області

Про встановлення збору за паркування транспортних засобів на території Костринської сільської ради

Дата: 29.09.2021 16:23
Кількість переглядів: 389

Фото без опису                                             

 

 

 

 

Україна

Костринська сільська рада

Ужгородського район Закарпатська область

IV сесія VIIІ скликання

(перше пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

 25 червня 2021 року № 223                                                               с.Кострино                             

 

 

Про встановлення збору

за паркування транспортних

засобів на території

Костринської сільської ради

 

 

           Керуючись підпунктом 268'.4.1 пункту 268'.4 статті 268' Податкового кодексу України, пункту 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, Костринська сільська рада ВИРІШИЛА:

 

 1. Встановити на території Костринської сільської ради ставку збору за місця для паркування транспортних засобів та затвердити Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів, згідно з додатком 1.
 2. Оприлюднити дане рішення на сайті Костринської сільської ради.
 3. Забезпечити направлення в установленому порядку копії цього рішення до Головного управління ДПС у Закарпатській області.
 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів та планування, соціально-економічного розвитку.
 5. Дане рішення набуває чинності та вступає в дію з 01 січня 2022 року.

                  

 

 

 

 

Сільський  голова                                                                          Василь ЧЕРЕВКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням ІV сесії VІІІ скликання

(перше пленарне засідання)

Костринської сільської ради                                                                                                      

від 25.06.2021 р. №223

ПОЛОЖЕННЯ

 ПРО ЗБІР ЗА МІСЦЯ ДЛЯ ПАРКУВАННЯ

 ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

 

 1. Загальні положення

 

1.1. Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів (далі – Положення) розроблено на підставі статті 268' Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, Бюджетного кодексу України, пункту 24 частини 1 статті 26, частини 1 статті 59, частини 1 статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року №280/97-ВР зі змінами та доповненнями визначає порядок справляння збору за місця для паркування на території громади.

Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Костринської сільської ради.

 

 1. Платники транспортного податку

 

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням Костринської сільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням Костринської сільської ради про встановлення збору.

Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається Виконавчим комітетом Костринської сільської ради контролюючому органу в порядку, встановленому розділом Податкового Кодексу України.

 

 1. Об’єкт оподаткування

 

3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням Костринської сільської ради, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів бюджету Костринської сільської об’єднаної територіальної громади, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

 1. База оподаткування

 

4.1. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів бюджету Костринської сільської ради.

 1. Ставка збору за місця для паркування транспортних засобів

 

5.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

6. Податковий період

 

  1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 1. Порядок обчислення та сплати податку

 

7.1 Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

7.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

 1. Відповідальність платників збору за місця для паркування транспортних засобів

 

8.1. Платники збору за місця для паркування транспортних засобів несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум збору за місця для паркування транспортних засобів, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

 

 1. Контроль

 

9.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння збору за місця для паркування транспортних засобів здійснює  Головне управління ДПС у Закарпатській області.

 

Секретар ради                                                                                       Тетяна ЗАЯЦЬ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь