МАЛИЙ ГРУПОВИЙ БУДИНОК

Дата: 16.11.2021 14:30

МАЛИЙ ГРУПОВИЙ БУДИНОК – форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, альтернатива інтернатному закладу

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 р. № 926 затверджено Положення про малий груповий будинок. Це Положення спрямоване на зменшення в закладах інституційного догляду та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інвалідністю та осіб з їх числа шляхом влаштування їх до малих групових будинків, забезпечення можливостей для таких дітей виховуватися в умовах наближених до сімейних.

Малий груповий будинок - заклад інституційного догляду та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інвалідністю та осіб з їх числа шляхом влаштування їх до малих групових будинків, забезпечення можливостей для таких дітей виховуватися в умовах наближених до сімейних.

Метою діяльності малого групового будинку є забезпечення умов проживання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інвалідністю, та осіб з їх числа шляхом їх догляду та виховання в умовах, максимально наближених до сімейних, соціалізації та підготовки до самостійного життя, організації надання їм комплексу необхідних послуг, зокрема, в громаді, сприяння поверненню дітей в біологічну сім’ю або влаштування в сімейні форми виховання.

Діяльність малого групового будинку базується на засадах:

• довіри в стосунках між спеціалістами (вихователями) та дітьми;
  • догляду і вихованнядітей на основіоцінки потреб кожноїдитини та їїіндивідуального плану соціальногозахисту, у тому числі з урахуваннямфізичнихособливостей та стану здоров’ядитини;
  • врахування думки дитини під час вирішення питань, що стосуються її життя, якщо вона досягла такого віку і рівня розвитку, що може її висловити;
  • врахування національного, етнічного та соціального походження релігійної і культурної належності, стану здоров’я, особливих освітніх потреб, мови спілкування дитини, в тому числі шляхом використання працівниками української жестової мови та рельєфно - крапкового шрифту (шрифту Брайля);
  • самоврядування за участі дітей у плануванні та організації своєї життєдіяльності.

Малий груповий будинок розміщується на території, безпечній для життєдіяльності дітей, максимально наближеній до соціальної інфраструктури громади; приміщення мають бути спеціально побудованими або пристосованими до життєдіяльності дітей, забезпечені всіма видами послуг комунального благоустрою та відповідати державним будівельним нормам та стандартам, у тому числі для маломобільних груп, принципам універсального дизайну та розумного пристосування, санітарно-гігієнічним, протипожежним вимогам, правилам технічної безпеки.

Малий груповий будинок створюється, ліквідовується або реорганізовується за рішенням засновника (засновників) у порядку, передбаченому законодавством.

За більш детальною інформацією звертайтесь до служби у справах дітей.