Щорічна нерестова заборона

Дата: 11.04.2023 12:46

В Україні з 1 квітня 2023 року набрала чинності щорічна нерестова заборона на вилов риби. Тривалість нерестової заборони різниться залежно від регіонів та водойм.

У водоймах на період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), крім суден органів рибоохорони та інших уповноважених органів.

Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання, водночас посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

У період нересту дозволяється вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби (особина будь-якої маси у мінімально дозволених для добування розмірах) гачковими знаряддями вилову або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства у період весняно-літньої заборони.

Держрибагентство нагадує, що у 2023 році, у період весняно-літньої нерестової заборони, відповідно до оновлених правил рибальства, збільшено до двох дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ.

За порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.