Безбар'єрність - це про нас і для нас

Дата: 22.05.2023 18:06

Безбар′єрність - це про нас і для нас

Напевно, зараз немає в Україні людей, які не чули б слово “безбар'єрність”. Про неї говорять політики, зірки та активісти, приймають закони та вводять безбар'єрні норми, знімають сюжети новин та розповідають історії.

Політика безбар’єрного суспільства, спрямована на створення умов для рівного доступу до всіх можливостей громадян з тимчасово чи постійно обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках тощо. Фактично відбувається формування суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для усіх людей без виключення.

Мова йдеться не лише про фізичну доступність об’єктів і споруд, а і про нові норми безбар’єрної мови, формування у суспільстві нової культури та етики безбар’єрного спілкування.

Для полегшення пошуку всієї інформації стосовно цієї теми створено дієвий інструмент - електронну версію посібника "Довідник безбар’єрності", який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та стати гідом з конкретного спілкування.

В нашому суспільстві багато різних бар’єрів та обмежень, отже і безбар’єрності потребують різні сфери. Посібник розповідає про основні поняття, які формують безбар’єрність в Україні - в громадському житті, освіті. З змістом посібника можна ознайомитися за посиланням https://bf.in.ua/